Η Κέρκυρα έπεσε στο σούπερ Παπαδόπουλο(0-0) με Λαμία κι έμπλεξε

Τρίτη σερί ισοπαλία για την Κέρκυρα, που έμεινε στο «άχρωμο» 0-0 με αντίπαλο την Λαμία και μετά την νίκη του Απόλλωνα «έπεσε» στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Με τον ένα βαθμό που πήραν η Κέρκυρα είναι στην 15η θέση και την «διακεκαυμένη» ζώνη με 21 βαθμούς ενώ η Λαμία στην 13η με 25 πόντους.

H Λαμία… αναθάρρησε και άρχισε να γίνεται απειλητική, με τον Πίτι στο 13΄ να αναγκάζει τον Γιαννακόπουλο σε εντυπωσιακή απόκρουση, μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο 16’ ο Ισπανός μεσοεπιθετικός είχε ακόμα μια ευκαιρία να σκοράρει, όμως είδε την μπάλα να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι του πορτιέρε της Κέρκυρας και να καταλήγει άουτ.

Στο 23΄ ήταν η σειρά των γηπεδούχων, να φανούν απειλητικοί, με τον Ρόλε να εκτελεί απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή και τον Παπαδόπουλο να διώχνει με υπερένταση σε πλάγιο. Αυτή ήταν και η τελευταία σημαντική ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να αναλώνονται σε μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα, ωστόσο, ήταν στο 74ο λεπτό, όταν ο Ζορμπάς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Επστάιν στην κίνηση έπιασε το σουτ με τον Παπαδόπουλο να διώχνει με δυσκολία τη μπάλα. Στο 89’ η Κέρκυρα έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Αρτυματά να κάνει ένα δυνατό σουτ, το οποίο κατέληξε λίγο άουτ.

Κέρκυρα (Γιάννης Ματζουράκης): Γιαννακόπουλος, Αντέτζο, Λέκοβιτς, Κρητικός (78΄ Μυτίδης), Τουράμ (83΄ Αρτυματάς), Παμλίδης (28΄ Ζορμπάς), Σιόντης, Ρόλε, Μπαλάφας, Επστάιν, Γρομητσάρης

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παπαργυρίου (78΄ Μπεν Τζεμιά), Αναστασιάδης, Κουκόλης, Μπλάζιτς, Πίτι, Μπουλούλης, Μπούντνικ (86΄ Αντρονικ), Τσούκαλος (62΄ Βάντερσον), Ασίγκμπα