Κατέρρευσε η Αμπερντίν κι έχασε 6-0 από τη Σέλτικ

Ο πρώην παίκτης του Άρη Λουίς Πάλμα είχε ένα γκολ και τρεις ασίστ

H Σέλτικ, διέλυσε την Αμπερντίν 6-0 εντός έδρας στο πλαίσιο τη 13ης αγωνιστικής της Scottish Premier, έχοντας σε εξαιρετική κατάσταση τον πρώην παίκτη του Άρη, Λουίς Πάλμα, ο οποίος σκόραρε και είχε τρεις ασίστ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό, με τον Πάλμα να κάνει σέντρα πάρε-βάλε στον Γιάνγκ Χιούν-Τζουν, ενώ στο 16’ ο Φουρουχάσι διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League ήταν ανταγωνιστική μέχρι το 76ο λεπτό, αλλά σε εκείνο το σημείο ο Πάλμα έκανε το 3-0 με άψογη εκτέλεση πέναλτι.

Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι ήταν ασταμάτητοι, πετυχαίνοντας τρία γκολ, με τον Πάλμα να μοιράζει άλλες δύο ασίστ. Στον Τέρνπουλ στο 90’+2’ και στον Χίιον-Γκιου στο 90’+7’. Ο τελευταίος ήταν ο παίκτης που διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90’+9’.