Μεγάλη ανατροπή επί του Γιούχτα πέτυχε η Athens Καλλιθέα 2-1

Στο 93΄ η μεγάλη εκτός έδρας ανατροπή από την πρωτοπόρο

Μεγάλη ανατροπή επί του Γιούχτα πέτυχε η Athens Καλλιθέα 2-1, με γκολ στο 93ο λεπτό.

Μπορεί να βρέθηκε να χάνει στην έδρα του Γιούχτα η Athens Καλλιθέα, ωστόσο πέτυχε μία μεγάλη ανατροπή και πανηγύρισε τη νίκη παίρνοντας ακόμη ένα «τρίποντο», το οποίο την διατήρησε στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου.

Ο Αλεξόπουλος με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό, με τον Ματίγια να ισοφαρίζει 78′ επίσης από τα 11 μέτρα. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 93ο λεπτό, με τον Τόρες να σκοράρει και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.

Γιούχτας (Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Λιποράσε, Θεοδωράκης, Κόλα, Κωστανάσιος (65′ Λώλης), Μπουτσάκης (65′ Δασκαλάκης), Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Μπρους (86′ Γιουσέφ), Αλεξόπουλος (86′ Τζανής).

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μπουλούλης (64′ Γεβρέμοβιτς), Μαρόττα, Μεχίας, Μανθάτης, Ματίγια, Σίλβα, Βασιλόγιαννης, Ντεμέτριους, Τσιντώνης (46′ Έντλαντ), Κυνηγόπουλος.