Πεντάρα η Σερβία με τον Πρίγιοβιτς στη σκιά του Μίτροβιτς

Η Σερβία με χατ-τρικ του Αλεξάνταρ Μίτροβιτς σκόρπισε με 5-1 την Βολιβία σε φιλική αναμέτρηση, στην οποία ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς μπήκε ως αλλαγή στο τελευταίο 20λεπτο.

Το φιλικό ήταν πρόβα τζενεράλε για το Μουντιάλ, και ως εκ τούτου τα μαντάτα δεν είναι ευχάριστα για τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς. Ο άνθρωπος που του πήρε την θέση του βασικού σέντερ φορ (Αλεξάνταρ Μίτροβιτς) έκανε χατ-τρικ και η ομάδα του Μλάντεν Κρστάιτς πετούσε φωτιές στο 5-1 επί της Βολιβίας σε φιλική αναμέτρηση στο Γκρατς.

Οι Σέρβοι μπήκαν αγριεμένοι στο γήπεδο και προηγήθηκαν με 3-0 από το 23ο λεπτό χάρη σε τέματα των Μίτροβιτς (4’, 23’) και Λιάιτς (19’).

Ο Μπράνισλαβ Ιβάνοβιτς έκανε το 4-0 πριν βγει το ημίχρονο (42’) σε μία εντυπωσιακή παράσταση των Σέρβων που χαλάρωσαν στην επανάληψη.

Ο Κάμος βρήκε το γκολ της τιμής (48’), ωστόσο ο Μίτροβιτς κυνήγησε και πέτυχε το χατ-τρικ (68’), που λογικά του δίνει φανέλα βασικού στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ο Πρίγιοβιτς μπήκε στο 70ό λεπτό αντί του Μίτροβιτς, όμως οι Σέρβοι είχαν ήδη κατεβάσει ταχύτητα, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να φανεί απειλητικός στην αντίπαλη εστία.