Στην εκπνοή έσωσε τον βαθμό η Σεβίλλη 2-2 με τη Ράγιο Βαγεκάνο

Στο 97΄ ισοφάρισε ο Εν-Νεσίρι

Στην εκπνοή του ματς με τη Ράγιο Βαγεκάνο με buzzer beater του Εν-Νεσίρι ισοφάρισε η Σεβίλλη 2-2 στο «Σάντσεθ Πιχθουάν» για την 9η αγωνιστική της La Liga!

Οι Μαδριλένοι, που διατηρούν αήττητο πέντε αγώνων στο πρωτάθλημα, σόκαραν με το… καλησπέρα την ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, «χτυπώντας» δις στο πρώτο μισό του πρώτου 45λέπτου, αρχικώς με την κοντινή προβολή του Βαλεντίν στο 20′ και εν συνεχεία με φανταστική λόμπα του Γκαρσία που πέρασε την μπάλα πάνω από τον Νάιλαντ στο 26ο λεπτό!

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν σταδιακά στροφές, μειώνοντας στο 51ο λεπτό με την «οβίδα» του Σο. Στη συνέχεια, είχαν 2-3 καλές στιγμές να φέρουν το ματς στα ίσα, ωστόσο, ο κίπερ της Ράγιο, Στολ Ντιμιτριέφσκι, κράτησε όρθια την ομάδα του.

Όλα αυτά μέχρι το έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, εκεί όπου στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Εν-Νεσίρι πήδηξε ψηλότερα από όλους στην «καρδιά» της περιοχής της Ράγιο μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ράκιτιτς, και με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2!