Για άγρια γούστα ο φετινός Λεβαδειακός, 2-1 με ανατροπή τον Απόλλωνα

ΕΧΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 83' ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕ. ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ποιος είδε τον φετινό Λεβαδειακό και δεν τον φοβήθηκε. Με μία αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά, κατάφερε το 0-1 από το πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα, να το κάνει 2-1 με γκολ μετά το 83′ και να αφήσει “κάγκελο” τον Απόλλωνα που πίστεψε στην πρώτη του φετινή νίκη, αλλά τελικά δεν πήρε ούτε την ισοπαλία και έμεινε ουραγός με δύο πόντους.

Το 0-1 έκανε ο Τάσος Παπάζογλου στο 6′ για να ισοφαρίσει ο Μπραντάο με πέναλτι στο 83΄και να ολοκληρώσει την ανατροπή η ομάδα της Λιβαδειάς με τον Γιακουμάκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων! Μετά από αυτό το αποτέλεσμα ο Λεβαδειακός σκαρφάλωσε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας!

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Επασί, Ζαραδούκας (51’ Μπελγκαζουανί), Μεντί, Αμαράλ, Τριποτσέρης, Τσαμπούρης, Μητρόπουλος, Νιασέ (70’ Γιακουμάκης), Γιουσούφ, Σίλβα, Μπραντάο.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσόβιτς, Κοντοές, Μπιτζμίν, Μπαρτολίνι, Κούρος, Μενδρινός, Μάατσεν, Παπάζογλου, Χουάρες (73’ Κονέ), Αλμπάνης (67’ Σιατραβάνης), Καστιγέχος.