Η Κηφισιά στο 95΄ πέρασε 1-2 από την Πάτρα

Ο Βαφέας χρυσός σκόρερ των πρωτοπόρων

Τεράστια νίκη πέτυχε η Κηφισιά 2-1 στην Πάτρα επί της Παναχαϊκής για την 26η αγωνιστική του Νότιου ομίλου της Super League 2 και με 61 βαθμούς αύξησε τη διαφορά στους πέντε από την Athens Kallithea, με τέσσερις αγωνιστικές ν’ απομένουν. Απ’ την άλλη, η Παναχαϊκή παρέμεινε στην 8η θέση με 36 βαθμούς.
Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη μπήκε δυνατά και στο 9’ πήρε το προβάδισμα. Ο Πρίτσας εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα έφθασε στον Ταλάλ που βρήκε το χώρο και με  σουτ που ξεγέλασε τον Κολοβούρη έκανε το 0-1
Μετά το γκολ, η Παναχαϊκή αντέδρασε, ανέβασε τις γραμμές και προσπάθησε να γίνει απειλητική στην εστία του Αναγνωστόπουλου, με αποτέλεσμα να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο 32’. Ο Μπουρλάκης δεν παράτησε την φάση, «τρύπωσε» στην καρδιά της άμυνας της Κηφισιάς, αιφνιδίασε τον Μπαρμπόσα και με προβολή έκανε το 1-1.
Στο δεύτερο μέρος, η Κηφισιά βελτιώθηκε αισθητά και… εδραιώθηκε στην περιοχή της Παναχαϊκής, μη μπορώντας ωστόσο, να μετουσιώσει την κυριαρχία της σε γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα.
Παρ’ όλα αυτά, στο τέλος, η Κηφισιά έδειξε ψυχή… πρωταθλήτριας και πήρε τη νίκη. Συγκεκριμένα, στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βαφέας με δυνατό σουτ στο ύψος του πέναλτι έκανε το 1-2.