Ισόπαλο 0-0 το ντέρμπι Χανίων-Καλλιθέας

Η Ηλιούπολη πέρασε δεύτερη 2-1 στην Πάτρα την Παναχαϊκή

Ισόπαλο 0-0 έληξε το ντέρμπι της κορυφής στον Νότιο Όμιλο της Super League 2, ανάμεσα στην Athens Kallithea FC και τα Χανιά στην Κρήτη στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.

Έτσι, η ομάδα της Καλλιθέας παρέμεινε πρώτη και στο +6 από τους Κρητικούς, οι οποίοι όμως έπεσαν από τη 2η θέση.

Και αυτό διότι η Ηλιούπολη έπαιρνε σπουδαίο «διπλό» (1-2) στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή. Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου πήρε το «τρίποντο» χάρη σε «χτύπημα» του Μπαρμπάρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που είχαν ανοίξει το σκορ με το σουτ του Μάντιτς στο 26′, με τον Πατρινό -που είχε και δοκάρι στο 84′- να ισοφαρίζει στο 27′.

Σε ό, τι αφορά τα ματς του Βόρειου Ομίλου, η ΑΕΛ επικράτησε 2-0 της Κοζάνης χάρη στα τέρματα των Ηλιάδη (6′) και Παπαγεωργίου (20′). Έτσι, η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη έμεινε στο -3 από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό, ο οποίος νωρίτερα νίκησε εύκολα 2-0 τον Ηρακλή.

Νίκη με το ίδιο σκορ και για τον Απόλλωνα Πόντου κόντρα στον Καμπανιακό στο ντέρμπι των ουραγών.