Τα Χανιά με δυο κεφαλιές 2-1 “καθάρισαν” την Δόξα Δράμας

Στην εξάδα μπήκαν τα Χανιά, κερδίζοντας 2-1 τη Δόξα Δράμας με δύο κεφαλιές των Ανδρέου και Κουσκουνά, στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Οι Κρητικοί κατάφεραν να «κλειδώσουν» τη νίκη στο πρώτο ημίχρονο και δη μέσα σε διάστημα δύο λεπτών. Όταν αρχικά ο Ανδρέου στο 33’ και εν συνεχεία ο Κουσκουνάς στο 35’ σκόραραν με κεφαλιές!

Οι «μαυραετοί» μείωσαν με το… καλημέρα στην επανάληψη, χάρη σε σουτ του Πλέγα στο 48ο λεπτό, πίεσαν για την ισοφάριση αλλά δεν την πέτυχαν κι έτσι ολοκλήρωσαν τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος με ήττα.

Τα Χανιά, που είχαν και δοκάρι, σε σέντρα-σουτ του Βρεττού από τα αριστερά στο 18’, έφτασαν τους 17 πόντους.

Χανιά (Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Πάνος (63′ λ.τ. Αρναρέλλης), Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Τριανταφυλλάκος (54′ λ.τ. Παναγιωτούδης), Μουμίν, Κάσσος, Βρεττός, Κουσκουνάς, Τζιώρας (77′ λ.τ. Δημητριάδης).

Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Αργυρόπουλος (46′ Σαμπανίδης), Οικονόμου (70′ λ.τ. Περέγιο), Κρητικός, Πλέγας, Κουκόλης, Κόντος (80′ Πινδώνης), Σιώπης, Καψάλης, Χάμοντ.